Волноваха - городской форум

Пишите, общайтесь, задавайте вопросы. Форум посвящён всему, что происходит в Волновахе и за её пределами!

Текущее время: 25 ноя 2017, 12:34

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 43 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Часть 8. Образование.
СообщениеДобавлено: 23 апр 2017, 11:39 

1500 на каждого ученика.
45000 грн неиспользованных денег на класс!

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 23 апр 2017, 17:32 

peter.andryushchenko
Петр Андрющенко

Географ глобус пропил?

В бесконечном потоке информации одно важное событие в образовании осталось без внимания широкой публики. А зря. Потому что в среде «освитян» оно произвело эффект разорвавшейся бомбы. Развеяв целый комплекс мифов и предубеждений в пресловутую «ядерную пыль».

А дело-то по сути в мелочи. Такой очевидной, что возникает вопрос, почему этого не произошло раньше.

Директор Департамента образования и науки ОДА Черновицкой области провела ЗНО для учителей. Простой чиновник Оксана Палийчук в один миг обнажила истинную причину низкого качества образования наших детей. И за одно это ее имя стоит если не отлить в бронзе, то точно списать часть грехов. Как за восхождение на гору Синай.

Сказать, что результаты ЗНО педагогов ужасающи – это не сказать ничего. Из 360 учителей только 56 смогли набрать баллов на 10-12. Четверо педагогов получили «ноль» и пятеро – от 1 до 3 баллов. Остаток скромно занял заслуженное место «что-то знаю, где-то помню».

Впечатляет? А если добавить, что абсолютное большинство тестируемых педагогов – учителя высшей категории?

Особо эпичны оказались географы. Каждый четвёртый не смог получить баллов, достаточных для двойки. Мне даже сложно представить, как это. Со строгой уверенностью показывать детям Альпы в Африке или Амазонку в центре Европы? Описывать тропики Заполярья и проводить линию экватора по Гринвичу? Вот уж действительно, «географ глобус пропил».

В общем, теперь в Черновицкой области не скажешь, что плохое образование – следствие большого количества учеников в классах, низкой зарплаты или недостаточного финансирования. Да, я уверен, все это имеет место. Как и в остальных областях Украины. Но упрямые цифры говорят о другой первопричине.

И главное. Казалось бы, первое подобное ЗНО ‒ повод задуматься. Срочно заняться самообразованием и повышением квалификации. Ан нет. Педагогическая среда атакует ОДА с критикой. Нет, результаты никто не оспаривает. Просто обвинили Департамент в карательных мерах, дискриминации, унижении и всех сущих грехах, приравняв к концлагерю, и предали анафеме. Единым фронтом «освитяне» вынесли приговор директору департамента – сжечь еретика. Наглядно продемонстрировав свой вывод. И истинное желание к изменению качества образования.

Такая история. Которая заставляет не просто задуматься, а расставляет все на свои места. Причины и следствия. Отвечая на вопрос, почему из года в год в Украине растёт ученическая эмиграция в европейские учебные заведения. И не только ВУЗы, но и старшую школу. Почему родители начинают откладывать «на образование» своих детей. Но не здесь, не в Украине. А там…

Ну и главное. Мне не понятно, почему при всех красивых заявлениях, правильных презентациях госпожа министр образования Лилия Гриневич до сих пор не сделала подобное тестирование для всех учителей в Украине. Вот всех наших заслуженных учителей Украины, высших и прочих значимых категорий. Почему все инициативы в итоге исходят не из министерства и министра, а «снизу», как в Черновицкой ОДА, и сбоку, как от девочек-волонтёров, запустивших программу разгрузки для начальной школы и впервые выпустивших первую в истории детскую хрестоматию, достойную чтения.

Хотя последние события, связанные с поручительством за топ-коррупционера Мартыненка, откровенная защита плагиата в диссертации жены Кириленко, да и собственный плагиат пани министра дают ясный и красноречивый ответ. Одновременно, не оставляя шанса на надежду реформирования образования в Украине.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 24 апр 2017, 08:28 

Изображение

Думаете я повторно диаграмму запилил ? Нет это 2015, первая была 2016.
Просто слов нет. Два года подряд практически все РайОНО по Украине(кроме Киева) плюют на детей и родителей.
У меня объяснения этому нет.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 24 апр 2017, 21:51 

Информация о школах.
http://open-school.uspishnemisto.com.ua/

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 26 апр 2017, 20:33 

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 16 май 2017, 08:01 

РайОНО против директора киевской школы
Sergii Gorbachov
9 ч · Киев ·
Вельмишановні Anna Starostenko, Olena Fidanian, Олександр Цибульщак.
З боку Оболонського РУО продовжується безпрецедентний незаконний тиск на директорку СШ 29 Olena Gurska.
Начальник РУО пані Вахнюк вже "засвітилася" незаконним опечатуванням кабінету директорки школи, коли та, належним чином оформивши відпустку, їздила з колегами до 'Музею "Кобзаря"' у Переяславі-Хмельницькому, а потім та сама пані районна начальниця заднім числом видала фальшивий наказ про перевірку.
І навіть цей фальшивий наказ Вахнюк виконувати не збирається, бо - всупереч всім чинним нормативним актам - до цього часу нема акту про результати перевірки.
І знову тривають усіляки "наїзди" чинуш, які ігнорують думку батьківської громади та здоровий глузд.
Цей тиск - агонія совкової системи управління освітою, яка через такі кричущі випадки доводить свою повну непотрібність та шкідливість для освіти, для дітей.
Система, яка надає можливість неадекватним самодурам влаштовувати моральний терор та цькування педагогів-практиків, має бути ліквідована.
Шановні керівники київської освіти!
Пані Вахнюк кинула виклик вам особисто: хто сильніше - здорові сили, які прагнуть змін та багато корисного вже зробили для освіти Києва - чи адепти совкової авторітарної моделі, яка вже практично розвалилася, але мститься тим, хто хоче сучасно вчити дітей і прозоро спілкуватися з громадою.
Зараз вже не вийде відмовчатися, зробити вигляд, що "нічого страшного не відбувається".
Відбувається - і дуже небезпечне.
Бо це - ситуація відвертого протистояння і свідомого вашого вибору: або ділом довести, що здатні захистити нормального керівника школи від свавілля районного чинуши, або продемонструвати, що не маєте реального впливу на київську освіту, і що пані Вахнюк може ігнорувати закони і, вибачте, чхати на міську владу.
Шановна пані Лілія Гриневич, цей випадок - ще одне наочне підтвердження, що районні управління у нинішньому вигляді - гальмо для розвитку освіти, їх треба НЕГАЙНО ліквідувати, забравши владні повноваження і створивши сервісні центри, які забезпечуватимуть освітній процес.
Колеги-журналісти, будь ласка, зверніть увагу: це - точка відвертого протистояння живого життя освіти, яка прагне змін, та задушливої мертвечини совка.
Друзі, яким болить доля освіти, будь ласка, підтримайте моє звернення репостом.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 26 май 2017, 22:03 

Sergii Gorbachov
1 ч · Киев ·
Сьогодні у коментарях до фото з нашого останнього дзвоника, Алла Заможська запитала мене "про відміну лінійок" За її словами, "знову діти непритомніють...не в одній школі. У вас пів години, не буду писати про нас - у нас сьогодні занадто. Просто хочу вашу думку"
На це питання можна відповісти так:
-- Проводити можна у будь-якій формі.
Головне - дбати про те, щоб дітям було комфортно і вони не нудьгували.
Насамперед - ретельна підготовка сценарію, безжальне викидання порожніх "віршиків", "поздоровлень зі сторони" тощо. І включення у сценарій цікавинок, флешмобів, танців тощо (варіацій - безліч).
Ну й суворе дотримання таймінгу під час проведення.
А в день свята - підготувати залу.
Свято у нас почалося об 11:00. За три години до того, приблизно з восьмої, коли в залі ще нікого не було, ми навстіж відкрили вікна з обох сторін, щоб протяг гарно провітрив та охолодив залу.
Потім, коли діти зайшли, вікна поставили на провітрювання - за півгодини зала не встигла нагрітися - та й задушно не було.
Все, більше нічого для випадку проведення у залі, власне, і не треба.
Якщо на відкритому повітрі: так само - ретельний сценарій, поставити, за можливості, дітей у затінок, не вимагати "важкого святкового одягу", обов'язково - кепки від сонця, вода у батьків.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 27 май 2017, 01:31 

Сегодня присутствовал на линейке в 7-ой школе. При мне 3 бледных девчушек отводили в сторону, принимали меры дабы не брякнулись в обморок - эта р-ра-з-з.

Как объяснить детям , что бухгалтер из районо(или кактотам) - это Важная Персона? Несомненно, труд этих людей во времена капитализма бесценен, но нафиг они нужны на последнем звонке в школе? Эта - два.

И самое фееричное...Я 100% уверен что ПОМОЩЬНИГЕ ДЕПУТАТА - это ...ну это как помощник сенатора в США - образованный, сообразительный , с чвствмйумора человек. От гражданина Лубенца была помощница (уверен - очень хороший человек) - но это было что-то. Ежели не можете разговаривать на украинском языке -лучше и не нужно. Чистой воды "азировщина" - самая натуральная. "Я вчилась здЭсь" и т.п. ..Просто позор.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 27 май 2017, 09:09 

А в третьей школе был креатив , не ну как креатив ..., те же долгие несвязные речи на азировщине, но в конце вышел козёл.
Натуральный.
Это был самый весёлый последний звонок в истории третьей школы.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 28 май 2017, 22:32 

Изображение
Віктор Громовий
2 ч ·

А от таку штукенцію мені не дозволили зробити в корпусі початкової школи. Ніколи не запитуйте дозволу на ті чи інші, особливо такі "дрібні" інновації. Робіть!

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 29 май 2017, 09:15 

Выглядит стремновато.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 29 май 2017, 15:10 

f-74 писал(а):
Сегодня присутствовал на линейке в 7-ой школе. При мне 3 бледных девчушек отводили в сторону, принимали меры дабы не брякнулись в обморок - эта р-ра-з-з.

Как объяснить детям , что бухгалтер из районо(или кактотам) - это Важная Персона? Несомненно, труд этих людей во времена капитализма бесценен, но нафиг они нужны на последнем звонке в школе? Эта - два.

И самое фееричное...Я 100% уверен что ПОМОЩЬНИГЕ ДЕПУТАТА - это ...ну это как помощник сенатора в США - образованный, сообразительный , с чвствмйумора человек. От гражданина Лубенца была помощница (уверен - очень хороший человек) - но это было что-то. Ежели не можете разговаривать на украинском языке -лучше и не нужно. Чистой воды "азировщина" - самая натуральная. "Я вчилась здЭсь" и т.п. ..Просто позор.

Это я. :smu:sche_nie: Спасибо за комплимент про хорошего человека :smu:sche_nie: А с "азировщиной" пытаюсь бороться. Просто я русско-говоряще-думающая, разволновалась. Про "я вчилась здэсь" я не говорила, потому как здесь я не училась. Это Вы не то написали. Я, кстати, вообще украинский не учила, потому как не здесь выросла. Но это не важно. Критику принимаю. Осознаю и раскаиваюсь :smu:sche_nie:

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 30 май 2017, 13:08 

Так а зачем же Вы тогда язык ломаете. Разговаривайте на русском, думаю Вас все поймут.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 04 июл 2017, 22:00 

Цей Закон змінює сутність школи - не напхати дитину знаннями, які застарівають швидше, ніж вона здасть іспит чи тест, а навчити вчитися, навчити застосовувати знання, працювати в команді - звичайно ж, зберігаючи необхідне ядро знань.
Трохи конкретніше: Закон передбачає, що зарплата вчителя становитиме щонайменше 4 прожиткові мінімуми, а фінансування освітньої галузі - 7% ВВП. Мене дуже порадував вчора прем’єр-міністр Volodymyr Groysman, який на Свободі слова ICTV заявив: так, це потребуватиме додаткових витрат з держбюджету, але це і є завдання уряду: інвестувати в своїх людей. Інвестиції в освіту - не повертаються швидко, але коли повертаються - то з найбільшою віддачею.
Закон передбачає, що місцеві управління освіти перестають бути монстрами і місцевими богами, бо Закон забирає в них контролюючі функції: вони будуть повинні забезпечувати діяльність шкіл і надавати їм підтримку, а от права контролювати будуть позбавлені. Це, звісно, не сподобається тьотям з бабеттами на голові, які є уособленням іміджу районо, які нічого більше не вміють. Але це сподобається сучасним управлінцям на місцях, які є, я їх знаю, але які зараз є білими воронами, а після прийняття закону - стануть нормою, яку передбачає закон.
До речі, ви знаєте, що зараз, через цю саму монополію районо (які мають і забезпечувати діяльність шкіл, і контролювати (по суті самих себе,гг), фактично за якість освіти ніхто не відповідає? От взагалі ніхто не несе відповідальності? Новий Закон вперше робить крок до цього - забираючи контролюючі функції від районо і створюючи на базі Державної інспеції навчальних закладів Службу забезпечення якості освіти. Одночасно змінюючи філософію контролю - не карати за виявлені огріхи, а вчасно їх виявляти і надавати рекомендації і підтримку, щоб недоліки виправити.
Ідеалістів нема, вони всі давно вимерли, тому міністр прекрасно розуміє: ухвалення базового закону не зробить всі ці прекрасні плани миттєвою реальністю. Але поки такий закон не ухвалений, то ці зміни - де система освіти для людини, а не людина для забезпечення робочого місця чиновника - не можливі в принципі. Бо за радянським (чинним) законом про освіту вони незаконні.
Тому я дуже сподіваюсь, що народні депутати 11 липня ухвалять новий Закон "Про освіту", давши нашим дітям шанс жити в іншій системі координат, з іншими цінностями і правилами. Які ще треба буде розробити і впровадити галузевими законами, стандартами, іншими нормативними документами, поява яких, назагаю, незаконна, поки нема базового Закону.
Ми на старті великого шляху. Але без першого кроку нема жодного шансу його пройти. Тому спитайте свого депутата - де він буде 11 липня і чи голосуватиме за новий Закон "Про освіту".

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 04 авг 2017, 18:53 

Ivanna Kobernik
6 ч ·
Перевіряємо знову силу ФБ. І чесність вертикалі МОН. Відгукніться, будь ласка, директори та вчителі шкіл, які з 1 вересня беруть участь в експерименті (1 клас). Це 100 шкіл по Украіні. Ви отримували листа та інформацію про унікальне навчання для вчителів, які з 1 вересня вчитимуть першокласників за новою експериментальною програмою з компетентністним підходом?
Репост вітається, особливо в професійних групах

Вернуться наверх

Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 43 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]